Ile razy dziennie można płacić kartą zbliżeniową?

Kredyty na budowę domu

Szybkość życia i wygoda sprawiły, że polubiliśmy zbliżeniowe karty płatnicze. Niestety nowa technologia zawsze wiąże się z nowymi zagrożeniami, które należy mieć na uwadze.
Transakcje zbliżeniowe są możliwe dzięki technologii wykorzystującej umieszczony w karcie miniaturowy układ scalony i wbudowaną antenę radiową. W ten sposób płatności są szybsze i prostsze, gdyż wystarczy zbliżyć kartę do terminalu. Dostępność płatności bezstykowych spowodowała, że wzrosła liczna kradzieży pieniędzy z kont bankowych.

Bez PIN-u tylko do 50 zł

Ponieważ instytucje bankowe mają na uwadze możliwość kradzieży z rachunków swoich klientów, wprowadzono kilka ograniczeń. Jeżeli osoba nieuprawniona weszłaby w posiadanie karty płatniczej, mogłaby wyczyścić rachunek do zera, aby tego uniknąć wprowadzono limit kwotowy transakcji. Dzięki temu w czasie zakupów, których wartość przekracza 50 złotych osoba płacąca zbliżeniowo będzie musiała dodatkowo podać kod PIN.

Dodatkowe środki ostrożności

Ponieważ limit kwotowy to zdecydowanie za mało, aby zapewnić klientom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, banki stosują również limity dzienne dla transakcji zbliżeniowych. Przeważnie podczas dokonywania czwartej płatności użytkownik karty będzie poproszony o wprowadzenie kodu PIN. Oczywiście kartą można płacić wiele razy w ciągu dnia, nie mniej jednak będziemy mogli dokonać transakcji zbliżeniowo bez podania kodu PIN tylko podczas kilku pierwszych tego typu operacji. Limit dzienny jest ustalony indywidualne i będzie zależeć od banku, przy czym każdy klient ma możliwość jego zmiany; możemy samodzielnie ustalić ilość dziennych płatności zbliżeniowych.

Wraz z rozwojem nowocześniej technologii pojawia się coraz więcej zagrożeń, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczać, aby móc uchronić się przed kradzieżą. Pamiętajmy, ze karta płatnicza uaktywnia się tylko na kilka sekund, także nie warto obawiać się o dokonywanie nieuprawionych transakcji podczas dokonywania płatności. Problemy mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy karta zostanie skradziona.

Sprawdź także zestawienia i porównania:
Chwilówki online kalkulator grudzień 2018
Kredyty gotówkowe kalkulator grudzień 2018
Kredyty hipoteczne ranking grudzień 2018
Kredyty gotówkowe ranking grudzień 2018
Kredyty samochodowe ranking grudzień 2018

Kredyty na budowę domu