Dokąd po kredyt na PIT?

Kredyty na budowę domu

Obecnie trwa czas rozliczeń podatkowych, w tym okresie banki korzystają z okazji i oferują swoim klientom pożyczki gotówkowe, które można uzyskać za okazaniem deklaracji PIT. Warunki ich udzielania są identyczne jak w przypadku standardowych kredytów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że cały proces jest znacznie prostszy i szybszy.

W tym wypadku rozliczenie PIT stanowi potwierdzenie zarobków oraz zatrudnienia, także nie musimy przedstawiać zaświadczeń od pracodawcy. Kwota i okres spłaty zadłużenia będzie zależeć od tego, jakie mamy dochody oraz oszczędności. Tak jak w przypadku zaciągania klasycznego kredytu należy pamiętać, że wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. Jeżeli przypuszczamy, że nasze dochody mogą być zbyt niskie i istnieje ryzyko, że nie otrzymamy pożyczki, warto próbować podnieść swoją zdolność kredytową. Można to zrobić przestrzegając kilku podstawowych zasad. Po pierwsze należy zlikwidować debety oraz karty kredytowe, które obciążają nasz budżet, możemy też próbować wykazać, że potrafimy zarządzać domowym budżetem przez okazanie oszczędności.

Kredyt na PIT to przede wszystkim uproszczony sposób wnioskowania, także to dobra opcja dla osób, którym zależy na czasie. Jeżeli zależy nam na dobrych warunkach umowy, oczywiście warto podjąć z bankiem negocjacje, przy czym w tym wypadku proces przyznania pieniędzy może okazać się dłuższy. Banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu między innymi na podstawie okazania dokumentu PIT 11, który otrzymują wszystkie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, uwzględniane są także formularze PIT-40 oraz PIT-40A. Oferta kredytu na PIT jest skierowana również do przedsiębiorców.

Banki, które umożliwiają zaciągnięcie kredytu na podstawie deklaracji PIT:
– Bank Millennium
– Bank Pocztowy
– BGŻ BNP Paribas
– BOŚ Bank
– Credit Agricole
– Eurobank
– Getin Noble Bank
– ING Bank Śląski
– Nest Bank
– PKO Bank Polski
– Raiffeisen Polbank
– Santander Consumer Bank
– T-Mobile UB

Kredyt na PIT ma tę przewagę nad klasycznymi pożyczkami, że można liczyć na szybszą decyzję banku, poza tym jest dużo mniej formalności, dzięki temu oszczędzamy sporo czasu, który z pewnością trzeba byłoby poświęcić na kompletowanie dokumentów. Każdą tego typu decyzję należy dobrze przemyśleć, bo mimo że w ten sposób można uzyskać szybką gotówkę, to później będziemy zobowiązani regularnie spłacać zadłużenie.

Sprawdź także zestawienia i porównania:
Chwilówki online kalkulator grudzień 2018
Kredyty gotówkowe kalkulator grudzień 2018
Kredyty hipoteczne ranking grudzień 2018
Kredyty gotówkowe ranking grudzień 2018
Kredyty samochodowe ranking grudzień 2018

Kredyty na budowę domu