Czy dziecko może posiadać konto oszczędnościowe?

Kredyty na budowę domu

W trosce o dzieci coraz więcej rodziców decyduje się na założenie konta oszczędnościowego. Jest to bardzo rozsądne rozwiązanie, dzięki któremu można zabezpieczyć finansowo dziecko na przyszłość.

Konta oszczędnościowe dla dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem i wielu rodziców zastanawia się nad tego typu produktem finansowym. To dlatego obecnie można znaleźć je w ofercie większości instytucji bankowych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można stale gromadzić oszczędności, które są pomnażane. W ten sposób odkładając nawet niewielkie sumy, po kilkunastu latach można uzbierać całkiem pokaźną kwotę.

Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy oszczędzać zaczynając od niewielkich kwot. Dużym plusem jest to, że w każdej chwili można dokonać wypłaty gotówki, nie tracąc przy tym zgromadzonych odsetek. Konta oszczędnościowe umożliwiają częściową lub całkowitą wypłatę pieniędzy, przy czym trzeba pamiętać o tym, że na rachunek są nałożone pewne ograniczenia. W końcu konto oszczędnościowe służy do gromadzenia pieniędzy, a nie ich wydawania. Ilość wypłat jest zazwyczaj ograniczona, jeżeli przekroczymy limit, niestety będziemy zobowiązani do zapłacenia prowizji.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać?

Wybór kont oszczędnościowych jest duży, najlepiej założyć je w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty. To bardzo wygodne rozwiązanie, poza tym zazwyczaj będziemy mogli liczyć na bardziej atrakcyjne oprocentowanie, niż nowi klienci. Oczywiście nie jest to regułą, dlatego przed podjęciem decyzji warto przejrzeć sobie oferty poszczególnych banków. Dzięki temu będzie można wybrać najbardziej atrakcyjne konto z dobrym oprocentowaniem. Założenie konta oszczędnościowego przeznaczonego dla dzieci wymaga podpisania specjalnej umowy, przy czym dziecko nie może mieć mniej, niż 13 lat. Do utworzenia konta bank będzie wymagał od nas dokumentu tożsamości oraz legitymacji szkolnej dziecka.

Sprawdź także zestawienia i porównania:
Chwilówki online kalkulator styczeń 2019
Kredyty gotówkowe kalkulator styczeń 2019
Kredyty hipoteczne ranking styczeń 2019
Kredyty gotówkowe ranking styczeń 2019
Kredyty samochodowe ranking styczeń 2019

Kredyty na budowę domu